Konto hostingowe pod stronę zapleczową

Rejestracja domen to wyzwanie dla wielu osób, które rozpoczynają swoją działalność w sieci. Najważniejsze jest to by zarezerwować nazwę, która odpowiada nazwie naszej firmy bądź marki. Jeśli nasza firma spożywcza nazywa się XYZBN należy zarejestrować domenę o takiej nazwie. Jeśli jednak produkuje kilka marek to załóżmy także strony dla tych marek, zaś ze strony „korporacyjnej” zróbmy podlinkowanie naszych marek.


Jest rzeczą oczywistą, krótszy adres = lepiej. Jeśli masz krótkie domeny, łatwiejsze dla ludzi będzie ich zanotowanie w świadomości, oraz ich odnalezienie. Domeny nie powinny zawierać cyfr, myślników ani innych znaków, które utrudniają ich zapamiętanie.

Programowanie dla domeny na koncie hostingowym

Chociaż można zobaczyć wiele domen z łącznikami, my proponujemy aby zdecydowanie robić to inaczej. Wiemy, że to jest kuszące, gdy widzisz, że Twoja wymarzona domena jest dostępna i wszystko, co musisz zrobić, to wstawić myślnik. Wkładanie dziwnych znaków takich jak myślnik w nazwie domeny często może spowodować obniżenie ruchu fokusującego się na witrynie. Wiele razy ludzie zapominają aby podać myślnik i być skierowanym do innej domeny, który początkowo chcieli. Łącznik może zgubić się w tłumaczeniu, jak też wtedy, gdy chcemy o tym komuś powiedzieć przez telefon. To samo odnosi się do zastąpienia numeru, gdzie podobne słowa można umieścić fonetycznie.

Rozważmy domenę dla celów promocyjnych

Po uruchomieniu promocji, spróbujcie kupić domenę, która pasuje dla nazwy promocji i wykorzystuje domenę jako stronę docelową. W ten sposób potencjalni zainteresowani nową marką mogą być zainteresowani także domeną firmową, warto za każdym razem stawiać na nowe domeny, a później tylko kupować ich hosting.
Czy jeszcze czegoś nam brakuje? Oczywiście, że tak. Jakie inne wskazówki warto znać przy wyborze domeny? Wiemy, że istnieje wiele zabawnych i często smutnych opowieści o rejestracji domen wykorzystując hosting Ruby dla firm.
Dodatkowe wskazówki:
• Jeśli chcesz chronić swoje dane osobowe z rejestrów publicznych przy rejestracji domeny należy rozważyć uzyskanie prywatności domeny. Dla wszystkich klientów WestHost 4.0, możesz sprawdzić domeną prywatności (tzw. „Whois” prywatności}. Zaloguj się i kliknij na „rejestracja domen”.
• Jeśli niecelowo popełniłeś błąd podczas rejestracji domeny, pamiętaj, aby sprawdzić pisownię domeny przed ostateczną decyzją.
• Jeśli domena jest po prostu projektem pobocznym, a nie nazwą firmy, i chcesz po prostu ją przetestować, aby zobaczyć, jak to jest, to najlepiej ustawić dla niej wyjściowy termin 1 roku. Pozwoli to zaoszczędzić miast przepłacania za bezsensowne domeny, jeśli projekt nam nie wyjdzie.
• Jeśli masz pomysł na nowy biznes, pamiętaj, aby sprawdzić dostępność domeny z nowego biznesu przed zarejestrowaniem nazwy prawnie lub rozpoczęciem drukowania koszulek czy ulotek. Jeśli planujemy sprzedaż firmy w przyszłości, będzie to bardziej opłacalne, jeśli jesteś właścicielem również domeny firmowej. Może dla Ciebie okazać się to szokiem, ale aby zarejestrować domenę jako w pełni własnościową może minąć nawet kilka lat na odpowiednie zgodny. W świetle prawa jesteśmy tylko właścicielem contentu na serwerze hostingowym, zaś domena należy do tego, kto za nią zapłaci. Pamiętaj o tym, jeśli nie chcesz by Twój serwis znalazł się w sklepie do przechwytywania domen.
• W przypadku rejestracji domeny na 1 rok, gdy nie jesteś pewien, czy będziesz chciał ją posiadać po upływie tego czasu, upewnij się, że ustawiłeś ręczne przypomnienie na kilka tygodni przed odnowieniem domeny, aby jej nie stracić. Można również rozważyć ustawienie automatycznego odnowienia jeśli martwisz się o zapomnieniu.