Program do wystawiania faktur – czym powinien się charakteryzować?

Jednym z podstawowych narzędzi, które ułatwiają prowadzenie działalności gospodarczej, jest dobry program do fakturowania. Jaki program do fakturowania wybrać? Powinien on być nie tylko tani, ale również dostosowany do specyficznych potrzeb naszej firmy. Jakie są cechy dobrego oprogramowania i na jakie zwrócić uwagę?

Na początek wymieńmy zalety wiążące się z używaniem programów do wystawiania faktur.

Największą zaletą, jaką niesie używanie oprogramowania do wystawiania faktur, jest dostępność. Dziś dostęp do sieci globalnej ma każdy przedsiębiorca, a z systemów można korzystać niemal z każdego miejsca niezależnie od pory dnia czy nocy. Innym elementem z wielu odróżniającym e-faktury od wersji papierowej jest szybkość przekazu. Za pomocą jednego przycisku w komputerze lub telefonie możemy wysłać naszemu kontrahentowi dokument i mając pewność, że nie zapodzieje się on w drodze dostarczania. Tutaj pojawia się kolejna zaleta, jaką jest oszczędność – dbamy o nasze środowisko i nie marnujemy papieru.

Znając zalety korzystania z systemu elektronicznego, warto byłoby poznać cechy dobrego programu do wystawiania faktur.

Jakie cechy powinno mieć oprogramowanie do fakturowania online?

Jedną z najważniejszych cech jest łatwość i wygoda użytkowania systemu. Dzięki temu będzie można pracować w systemie efektywniej i szybciej. Innym równie ważnym aspektem jakim musi wyróżniać się oprogramowanie w firmie jest dostępność do korzystania z bazy danych GUS / CEIDG, dzięki którym będzie można dodać nowego kontrahenta szybko i bez możliwości popełnienia błędu.

Dodawanie nowego kontrahenta za pomocą Melpe.pl – programu do fakturowania online i prowadzenia rozrachunków.

 

Ciekawą opcją będzie też dostępność do sprawdzenia naszego kontrahenta na białej liście podatników, której celem jest pokazanie czy wybrany interesant jest czynnym podatnikiem VAT.

Sprawdzanie kontrahenta w systemie Melpe.pl

Program do wystawiania faktur może posiadać też inne funkcje, które znacznie podniosą jego funkcjonalność i pozycję oraz poprawią nasze rozeznanie w sytuacji dotyczące prawa.