Jakie linki usunąć z Google disavow links?

Od jakiegoś czasu funkcjonuje specjalne googlowskie narzędzie dla webmasterów i pozycjonerów służące do usuwania nienaturalnych i spamerskich linków. Mowa o narzędziu Google Disavow Links.

Obecnie pozycjonowanie staje się coraz trudniejsze, ciągłe aktualizacje algorytmu Google powodują, iż techniki wcześniej skuteczne stają się już nieefektywne, a linki, które wcześniej powodowały wysokie pozycje w Google na bardzo konkurencyjne frazy stają się dla wyszukiwarki nienaturalne.

Dlatego też warto zainteresować się narzędziem Google Disavow Links, w celu usunięcia linków powodujących obniżenie rankingu domeny oraz skutkujących nałożeniem filtra ręcznego przez pracowników Google.

seo-googleW sytuacji gdy chcemy zgłosić niechciane linki przez narzędzie zrzekania się linków należy być niezwykle ostrożnym. Naszym celem jest wyjście z filtra i powrót na pozycje sprzed aktualizacji, bądź też kary, a nie usunięcie wszystkich linków. Tak więc nie jest sztuką zgłosić 80% linków, lecz wybrać te najbardziej nienaturalne. A jakich linków Google aktualnie nie akceptuje? Przesyłamy listę:

  • Przede wszystkim Google nie lubi linków ze słabej jakości katalogów stron. Warto usunąć linki z katalogów webmini, easydir i donmini w których aż roi się od linków spamerskich. Naturalnie należy pozostawić linki z katalogów moderowanych.
  • Google nie akceptuje linków z treści w katalogach stron. Niegdyś skuteczna metoda, obecnie powoduje nałożenie filtra. Popularnym skryptem katalogu pozwalającym na dodawanie linków w treści jest skrypt SEO KATALOG.
  • Wyszukiwarka nie lubi linków ze stron erotycznych i obcojęzycznych.
  • Należy usunąć linki z pressel pages z wielokrotnie powtarzanym anchor textem.
  • Google nie akceptuje linków z anchor textem z artykułów o tym samym tytule i tym samym adresie.

Podsumowując należy usuwać linki z wielokrotnie powtarzanym anchor textem. Stosując kilka istotnych zaleceń można w szybki i skuteczny sposób powrócić na wysokie pozycje w Google.

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu i komentowania artykułu.

Opisywane narzędzie disavow links tool znajduje się pod adresem: www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main