Jak usunąć filtr ręczny Google?

Wielu z nas zastanawia się dlaczego frazy na konkretną stronę praktycznie z dnia na dzień spadły w rankingu o kilkadziesiąt miejsc. Wtedy należy podejrzewać, że na naszą stronę został nałożony filtr ręczny google. Jest to prawdziwa zmora ludzi chcących uzyskać najlepsze pozycje w wyszukiwarce ponieważ potrafi zniweczyć cały żmudny i długotrwały proces pozycjonowania. Na początku należy zdać sobie co jest powodem nałożenia takiego ograniczenia na witrynę.

Zasadniczo powodem jest wykrycie nienaturalnych linków do strony. Co to są „nienaturalne linki”? Dokładnie nie wiadomo, w każdym razie z jakiegoś powodu stwierdzono, że do naszej witryny przychodzą linki z „dziwnych” zakamarków internetu. Tak naprawdę co jest linkiem nienaturalnym a co już naturalnym to kwestia uznania i nie ma sztywno wyznaczonych ram czy definicji. To jest również przyczyna trudności podczas ściągania takiego filtra.

Co należy zrobić kiedy zorientujemy się, że został nałożony filtr google? Przede wszystkim nie panikować ponieważ jeszcze nie wszystko stracone. Jeśli nie czujemy się na siłach aby samodzielnie zabrać się za jego ściąganie powinniśmy rozważyć zgłoszenie się do specjalistów. Obecnie wiele firm zajmujących się pozycjonowaniem oferuje usuwanie filtra ręcznego Google. Ze względu na dużą ilość klientów zgłaszających podobny problem mają już one doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu usług.

Kiedy zgłosimy stronę do zdjęcia filtra pracownik najpewniej na początku dokona audytu linków przychodzących do strony. Następnie postara się usunąć te które wydają mu się podejrzane a później zgłosi stronę jako oczekującą na zdjęcie filtra. Taka usługa może mieć różne ceny w zależności od firmy świadczącej usuwanie filtra oraz ilości linków do usunięcia.